вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Мрме емотивно пред историскиот меч: Оваа бајка ќе ја паметам вечно… Вие сте моите херои (ФОТО)

Мрме емотивно пред историскиот меч: Оваа бајка ќе ја паметам вечно… Вие сте моите херои (ФОТО)

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски со емотивен пост го најави историскиот прв натпревар на Европските првенства. Тој на неколку часа пред мечот со Австрија објави статус на „Фејсбук“ на кој им се заблагодари на македонските фудбалери.

Коронавирус