четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Mozzart нуди најголеми квоти на свет: Манчестер Јунајтед 1,62, Леверкузен 1,28 и Селтик 1,43

Не очекува нов бурен ден на фудбалските терени ширум планетата, а Mozzart и денес спреми големи изненадувања во вид на квоти, какви што нема да најдете никаде на свет!
Mozzart нуди најголеми квоти на свет: Манчестер Јунајтед 1,62, Леверкузен 1,28 и Селтик 1,43

Проверите, навистина е така!

Есен – Леверкузен (вторник, 18.30), двојка 1,28

По испаѓањето на Баерн Минхен од Купот на Германија, ова е шанса за останатите клубови да стигнат до пехарот. Леверкузен е сигурно еден од кандидатите, а денес игра во Есен против членот на четвртиот по јачина ранг на натпреварување. „Фармацевтите“ гостуваат кај второпласираната екипа на Регионалната лига, група Запад, по два минимални порази од РК Лајпциг и Волфсбург. Леверкузен има доста повредени играчи. Недостасуваат Амири, браќата Бендер, Ларс и Свен, Вајзер, Паулињо, Сантјаго Аријас и Баумгартлингер. И покрај ова, двојката е најреална опција.

Килмарнок – Селтик (вторник, 18.30) двојка 1,43

Селтик заостанува дури 23 бодови во однос на градскиот ривал Ренџерс и јасно е дека на деветгодишното владеење на зелено-белите од Глазгов му дојде крај. „Полицајците“ со Стивен Џерард се незапирливи, а останува шампионот да го задржи второто место кое го загрозуваат Абердин и Хиберниан. Бранителот на трофејот денес оди на Килмарнок, кој е во серија од три порази. На претходните осум натпревари меѓу овие две екипип, Селтик победи на седум, додека еден натпревар заврши без победник.

Манчестер Јунајтед – Саутемптон (вторник, 21.15), кец 1,62

Таман помисливме дека Јунајтед е кандидат за титулата, следеше пад на четата на Оле. Две неуспешни недели се зад „црвените ѓаволи“. Со две ремија од последните четири натпревари, тимот од Олд Трафорд дозволи незапирливиот градски ривал, Манчестер Сити, да им ја преземе првата позиција. Саутемптон, исто така, се наоѓа во лоша форма, поразен е на двата последни натпревари во Премиер Лига. Домаќинот нема проблеми со тимот, додека пак, „светците“ доаѓаат на „Театарот на соништата“ без Питерс, Вестергард, Салису и Тејт. Волкот, Ромеу и Дијало се ровити и неизвесни за вечерашниот дуел.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет

ЕУРО 2020

Македонија