петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 158
home Фудбал

Mozzart дава најголеми квоти на свет: Селтик 1,72, Челси 1,65 и ПСЖ 1,45

Mozzart дава најголеми квоти на свет: Селтик 1,72, Челси 1,65 и ПСЖ 1,45

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Нов викенд, нови изненадувања од кујната на Mozzart.

И денес букмејкерите на Mozzart ви гарантираат дека во секое време на овие три пара ќе ги имате најголемите квоти на свет!

Селтик – Ливингстон (сабота, 16.00), кец 1,72

Веќе е сè поизвесно дека оваа сезона ќе се прекине доминацијата на династијата на Селтик. Ренџерс бега дури 21 поен, па и фактот што Селтик заостанува три натпревари не носи оптимизам кај бранителот на тронот. Покрај сè, по поразот во Олд Фирм, Селтик ремизираше дома со Хиберниан, а денес го дочекува Ливингстон, кој е во најдорба форма во цела Шкотска. Сметајќи го и Лига Купот, Ливи нанижа осум победи. Сепак, како што на Селтик му се клати и вицешампионското место, и како што не често се случува да врзе три натпревари во низа без победа во лигата, јасно е дека некој ќе мора да го плати цехот за губење на титулата.

Фулам – Челси (сабота 18.30), двојка 1,65

Фулам во последните пет кола константно игра нерешено. Сепак, вечерва го очекува лондонското дерби против Челси, кого го нема победено на последните 19 меѓусебни дуели и најчесто беше поразуван од „сините“. Формата на четата на Лампард е променлива, во минатото коло загубија од Манчестер Сити, па овој натпревар за Челси е прилика да се „извади“ и да го симне притисокот од нивниот менаџер.

Анжер – ПСЖ (сабота 21.00), двојка 1,45

Нејмар се врати во редовите на парижаните. Без оглед на силината на составот на минатогодишниот финалист во Лигата на Шампиони, со бразилецот се особено појаки. За очекување е тоа на своја кожа да го почувствува Анжер, кој вечерва ги дочекува „светците“ во рамките на 20. коло од Лига 1, иако оваа сезона се и повеќе од солидни. Во монетов се седмопласирани, а во минатите три натпревари имаат две импресивни победи, над Марсеј и Лил во гости. ПСЖ во првенството сè уште не ја воспоставил вообичаената доминација, но се очекува да под палката на Маурицио Почетино да започне жетва за бодовите.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет

Коронавирус