понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 122
home Фудбал

Mozzart дава најголеми квоти на свет: Рома 1,82, Лестер 2,45, Партизан 1,28!

Mozzart дава најголеми квоти на свет: Рома 1,82, Лестер 2,45, Партизан 1,28!

Нè очекува раскошен и динамичен ден на фудбалските терени ширум планетата, а Mozzart и овој пат подготви големи изненадувања во вид на квоти какви што нема да пронајдете никаде на светот!

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

РОМА – БОЛОЊА (НЕДЕЛА, 18:00) КЕЦ 1,82

Волчицата незадржливо се лизга и е сè подалеку од позицијата која води во Лига на шампиони. Аталанта побегна за седум бодови, а потенцијалниот кикс на Рома вечерва против Болоња би можел на римскиот клуб да му направи проблем и во борба за пласман во Лига Европа. Само еден бод од изминатите три средби е незадоволителен учинок, но Волчицата блеска на меѓународната сцена, каде го победи Ајакс во Амстердам во рамки на првиот меч од четвртфиналето и ќе се обиде измеѓу двата дуела со Копјаниците да живне и во Серија А. Нема лесна задача, бидејќи Болоња нуди сè подобри партии. Поразена е минимално во минатото коло од првопласираниот Интер, а претходно забележи две победи над Сампдорија и Кротоне.

ВЕСТ ХЕМ – ЛЕСТЕР (НЕДЕЛА, 15:05) ДВОЈКА 2,45

Оваа сезона битка за влез до Лига на шампиони во Премиер лигата е понеизвесно од било кога. Едни од главните актери во битката за пласман меѓу првите четири во Англија се Вест Хем и Лестер, кои на табелата делат четири бода во корист на Лисиците. Двата состави играат над сите очекувања оваа сезона, а особено тимот од Лондон, кој е веројатно најпријатното изненадување. Вест Хем доживеаја два порази на претходните пет дуели, но од манчестерските екипи, додека со останатите успеваат да излезат на крај. Лестер во претходното коло е поразен од Сити, додека Вест Хем втор меч во низа постигнува три гола и слави над Вулверхемптон. Прв судар во сезоната припадна на лондонскиот состав и тоа убедливо со 3:0.

ПАРТИЗАН – РАДНИЧКИ НИШ (НЕДЕЛА, 19:00) КЕЦ 1,28

Со поразот во вечното дерби, шансите на Партизан да ја стигне Црвена Ѕвезда во последните 10 кола, сведени се на минимум. Црно-белите пропуштија можност со триумф да ја продолжат импресивната низа од 19 победи во сите натпреварувања. Денес Партизан го дочекува Раднички Ниш и има можност да започне нова триумфална низа. Раднички е моментално надвор од форма и во серија од три порази, односно четири дуели без славје.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Коронавирус