понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 136
home Фудбал

Mozzart дава најголеми квоти на свет: ПСЖ 1,35, Севиља 1,75 и Галатасарај 1,95!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!
Mozzart дава најголеми квоти на свет: ПСЖ 1,35, Севиља 1,75 и Галатасарај 1,95!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Разновидната фудбалска програма оваа среда ги стави букмејкерите на Mozzart на слатки маки. Тие ги почестија играчите со три сјајни квоти од шампионатите на Франција, Шпанија и Турција.

Уживајте и заработите со најголемите квоти на свет.

Мец – ПСЖ (среда, 21.00), двојка 1,35

ПСЖ сезоната ја стартуваше со шест победи во првенството од исто толку натпревари. Меѓутоа, Парижаните не делуваат толку убедливо како што многу од нив тоа го очекуваат. Во последниот натпревар против Лион дојде и до непријатна ситуација помеѓу Лео Меси и Маурицио Покетино. Меси на три натпревари нема постигнато гол, а вечерва нема да игра поради повреда. Мец е последен на табелата, со три порази и три ремија, додека пак, во трите наврати кога е поразен не успеа да постигне ниту почесен погодок. Традицијата е потполно на страната на Светците, кои славеа на последните 11 дуели.

Севиља – Валенсија (среда, 19.30), кец 1,75

Во првите четири кола од новата сезона во Примера, Севиља одигра три гостински натпревари. И тоа прилично успешно и за сега нема пораз, а после две победи запиша и две ремија. Вечерва во Андалузија доаѓа Валенсија која до минатото коло и домашниот пораз од Реал Мадрид беше на чело на табелата. Севиља инаку славеше на четирите последни меѓусебни дуели и тоа без примен гол, а последната победа Валенсија ја забележа во 2019 година и тоа во Севиља.

Кајзери – Галатасарај (среда, 19.00), двојка 1,95

Изненадувачки е дека Кајзери и Галатасарај се во моментов соседи на табелата во најсилниот шампионат на Турција. Се работи за тимови од различни нивоа и со различни задачи во сезоната, а колку истанбулските Лавови се посупериорни од ривалот покажуваат и последните двобои, каде Галата славеше на осум од последните 10 дуели. Галатасарај е без победа на последните три лигашки дуели, а единствен триумф на последните четири дуели беше оној над Лацио во Лига Европа. Од друга страна пак, кајзери пред три дена ја прекина низата од три дуели без неуспех.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Локални избори 2021