петок, 30. септември 2022. Вести денес: 25
home Фудбал

Mozzart дава најголеми квоти на свет: Бешикташ 1,76, Јувентус 1,33 и Дортмунд 2,10!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти.
Mozzart дава најголеми квоти на свет: Бешикташ 1,76, Јувентус 1,33 и Дортмунд 2,10!

Нови изненадувања од кујната на на Mozzart.

Овој вторник букмејкерите на Mozzart гарантираат дека на овие три интересни дуели, од шампионатите на Турција и Италија и Купот на Германија, во секој момент квотите ќе бидат најголеми на свет!

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

Малатијаспор – Бешикташ (вторник, 17.00), двојка 1,76

„Орлите“ денес имаат шанса да се пробијат на првото место на табелата во турскиот шампионат, бидејќи и гостуваат на Малатија, со која скоро секогаш лесно излегуваат на крај. Бешикташ е и повеќе од супериорен во дуелите со денешниот противник. Денес ќе го имаат својот осми дуел во историјата, а „орлите“ до сега имаат забележано пет победи, со по едно реми и пораз. Воедно, истанбулскиот состав е во добра форма, за што сведочи само едниот пораз на 17 минати натпревари во сите натпреварувања.

Јувентус – Специја (вторник, 20.45), кец 1,33

Иако останува уште многу до крајот на Серија А, во игра се уште 45 бодови, јасно е дека Јувентус тешко ќе ја одбрани титулата. „Старата дама“ не игра така убедливо како во минатите години, редовно губи бодови таму каде порано не ги губеше, и во моментов заостанува 10 бодови зад водечкиот Интер, со натпревар помалку. Јасно е, против Специја вечерва, Јувентус е голем фаворит и би било чудо да не триумфира, особено после киксот на гостувањето кај Верона викендов. Во минатите три кола во националното првенство, Јувентус освои само четири бодови и нов кикс денес би ги приземјил. Тоа едноставано, „бјанконерите“ не смеат да си го дозволат.

Менхенгладбах – Дортмунд (вторник, 20.45), двојка 2,10

Двете Борусии се во борба за полуфиналето од Купот на Германија. И Менхенгадбах и Дортмунд го посакуваат пехарот, а највеќе нивните тренери. Марко Росе има мотив да се докаже дека „милионерите“ без никаква причина не се одлучија да го ангажираат сезонава, а моненталниот стратег на Дортмунд, Един Терзиќ, да се докаже дека е кадарен да се смета на него како за трајно решение. Како што е Баерн веќе елиминиран од Купот, „ждребињата“ и „милионерите“ имаат голема шанса за трофејот. Дортмунд е во подобра форма, врза два три дуела без пораз, додека Менхенгладбах не знае за славје на пет минати дуели.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет

Коронавирус