вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 104
home Фудбал

Mozzart дава најголеми квоти на свет: Барса 1,45, Бенфика 1,30 и Лидс 2,20

Пробајте некаде да најдете поголеми!
Mozzart дава најголеми квоти на свет: Барса 1,45, Бенфика 1,30 и Лидс 2,20

Наближува крајот на годината, но топката не престанува да се тркала. Особено се активни на островот, а има и Шпанци и Португалци.

Ние во Mozzart ви спремивме нови изненадувања од нашата кујна. И денес имате најдобри квоти на светот за понудените натпревари.

Бенфика – Портимоненсе (вторник, 19:00), кец 1,30

Бенфика пробува да одржи чекор со водечкиот Спортинг и не смее да си дозволи кикс против Портимоменсе. Особено дека на гости им доаѓа фенерџијата. Составот на Жорге Жезус пред шест денови испушти прилика да го освои португалскиот Супер Куп, каде во борбата за пехарот загуби од големиот ривал Порто, па во таборот на „орлите“ бараат одговори и сакаат да испратат порака дека шампионската трка во Примеира нема да помине без нив.

ВБА – Лидс (вторник, 19:00), двојка 2,20

Овој дуел беше дерби минатата сезона во Чемпионшип. Денес и ВБА и Лидс се во нешто поразлична ситуација. Јоркширскиот тим прилично добро влезе во сезоната,, но набрзо мораше да се соочи со реалноста од долниот дом. Составот од Бирмингем се мачи од самиот старт, а како последица на тоа дојде и отказот за доскорешниот стратег, Славен Билиќ, а навивачите многу ги интересира како ќе се снајде сега Сем Алардајс. Таунзенд е доста битен за ВБА, а денес тој ќе недостасува, а најверојатно ниту Робсон-Кану ќе го нема меѓу учесниците. Ете шанса за Лидс да дојде до новогодишен подарок.

Барселона – Еибар (вторник, 19:15), кец 1,45

Тешко може да се каже дека Еибар ќе може да земе здив поради отсуството на Меси вечерва, кој доби продолжен одмор. Има Барса многу офанзивни опции кои би требало да добијат поголем простор, а со самото тоа и шанса да се докажат. Кога на тоа ќе се додаде и податокот дека Барса има прилика да после долго време дојде до позиција која води во Лигата на Шампиони, јасно е дека пред Еибар претстои многу тешка задача. Гостите се во серија од четири натпревари без победа, а сега имаат работа со ривал кого ниту еднаш во досегашните 12 двобои го немаат фрлено на колена.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет

Qatar 2022