сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 64
home Фудбал

Можно е враќање на Меси во аргентинската репрезентација

Можно е враќање на Меси во аргентинската репрезентација

Најдобриот аргентински фудбалер, Лионел Меси имал разговор со претседателот на Аргентинската фудбалска федерација да се врати во репрезентацијата.

Напаѓачот на Барселона се сретнал со Клаудио Тапиа з авреме на реваншот о дфиналето ан Копа Либертадорес синоќа во Мадрид.

Според „Л’Екип“, тие разговарале за враќањето на Меси во репрезентацијата на Аргентина.

За потсетување, Меси последен пат за „гаучосите“ настапи летото на Светското првенство во Русија.

Коронавирус