четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 111
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Фудбал

„Можев да бидам добар колку Роналдо или Меси, но сакав да си пијам вино“

„Можев да бидам добар колку Роналдо или Меси, но сакав да си пијам вино“

Кристијано Роналдо и Лионел Меси изминативе 15 години доминираат на фудбалската сцена. Двајцата имаат неверојатни кариера со огромен број титули зад својот грб и статистки кои тешко ќе бидат достигнати наскоро.

Своевремено еден од најдобрите фудбалери во средниот ред во Европа беше и Весли Снајдер. Холанѓенецот вели дека можел да биде на исто ниво со Меси и Роналдо, доколку водел живот како овие двајца, но едноставно сакал да ужива и во други работи.

„Можев да бидам добар колку Кристијано Роналдо и Лионел Меси, но едноставно не сакав. Сакав да пијам вино по некогаш, Лео и Кристијано беа поинкави, тие жртвуваа буквално сè, но и јас имав фантастична кариера“, изјави Снајдер.

Најголемиот успех во кариреата тој го имаше со Интер во 2010 година, кога ја освои „триплетата“ (Серија А, Куп на Италија и Лига на шампиони). Играше за Ајакс, Реал Мадрид, Галатасарај, Ница и Ал Гарафа. За Холандија настапи на 134 натпревари.

Парламентарни избори 2020