вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 2
home Фудбал

„Можеме без Златан, без него повеќе играме како тим“

„Можеме без Златан, без него повеќе играме како тим“

Едно од главните прашања за овогодинешниот Мундијал е дали Златан Ибрахимовиќ ќе игра во Русија.

Тој сака, но има и такви кои не сакаат.

Голманот на репрезентацијата на Шведска, Карл-Јохна Џонсон смета дека неговиот тим може да игра без Златан и оти неговото присуство ќе ја расипе хемијата меѓу играчите.

-Мислам дека можеме добро да пројдеме во Русија зашто успеавме да се пласираме на СП и без него. Меѓутоа, одлуката нормално е на селекторот. Сигурен сум дека ако ни се придружи ќе игра добро. Како екипа играме како колектив, сите играчи заедно. Со Златан како играч кој е индивидуалец, играта се врти околу него. А без него играме повеќе како тим, рече Џонсон.