сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 18
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски

home Фудбал

Можеби веќе го имаме голот на сезоната: Погледнете ја мајсторијата на Кваљарела против Наполи (ВИДЕО)

Можеби веќе го имаме голот на сезоната: Погледнете ја мајсторијата на Кваљарела против Наполи (ВИДЕО)

Сампдорија успеа вчера уверливо со 3:0 да го прегази Наполи, што е сигурно изненадувачки резултат.

Овој меч беше вистински мелем за очи за фудбалските Сампдорија покажа дека е тим кој може многу, а најубавиот детаљ од меч беше перфектниот гол на Фабио Кваљарела, со кој ги постави конечните 3:0

Погледнете ја оваа мајсторија на Кваљарела: