понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 64
home Фудбал

Може ли Јувентус да му прости на Бонучи?

Може ли Јувентус да му прости на Бонучи?

Капитенот на Италија, Леонардо Бонучи, би можел по само една година да го напушти Милан и да се врати во Јувентус, пренесува Газета дело спорт.

Како што се вели, во Торино стигнала понуда од Милан за Аргентинецот Гонзасол Игуаин вредна 25 милиони евра, плус Бонучи, а претставниците на шампионот на Италија, и покрај бурното разделување со искусниот дефанзивец, побарале повеќе време за да размислат.

Попрецизно, во прашање се разговори со тренерот Масимилијан Алегри и навивачите, имајќи ги предвид тешките зборови кои „паднаа“ откако Бонучи замина во Милан во минатото лето.

За стандардниот италијански репрезентативец заинтересирани се ПСЖ и Манчестер Јунајтед, но…

Со доаѓањето на Кристијано Роналдо, целта на Јувентус е освојување на Лигата на шампионите, а Бонучи со својот квалитет и искуство би можел да помогне, особено што трансферот на Уругваецот Диего Годин од Атлетико Мадрид е се помалку реален.

Коронавирус