вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 11
home Фудбал

Мората: Добивав закани по животот на моите деца

Мората: Добивав закани по животот на моите деца

Дуелот помеѓу Хрватска и Шпанија е една од најинтересните пресметки во осминафиналето на Европското првенство.

Алваро Мората се најде под лупа на јавноста за бројни промашувања поради што доби голем број закани.

Мората промаши неколку голови, а потоа и пенал на последниот натпревар против Словачка, по што емотивно се „отвори“.

„Не можев да спијам по Полска девет часа. Добив толку многу закани, пцуејќи по моето семејство, пораки со желби дека моите деца ќе умрат. Но сега сум добро, но јас беше скршен. Неколку дена бев изолиран од сè и тоа ми помогна “, изјави Мората за Радио Копе.

Мората на Европското првенство го доби епитетот „Господин промашување“

„Можеби не ја завршив работата како што треба, ја разбирам критиката затоа што не постигнувам голови, но луѓето нека се стават во моја позиција. Тие не знаат какви закани добивам за децата.

Коронавирус