петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 5
home Фудбал

Монако сака да го ангажира Емери

Монако сака да го ангажира Емери

Поранешниот тренер на Арсенал, Унаи Емери може да го предводи Монако, пренесува „Ле10спорт“. Раководството на тимот од Кнежеството е заинтересирано да го смени сегашниот тренер Леонардо Жардим.

Монако веќе контактирал со шпански специјалист, но досега тој не е подготвен да се врати на тренерската работа. Претходно беше објавено дека Монако ќе го разрешат Jардим заради незадоволителни резултати. Меѓу кандидатите за негова замена се спомнуваа Марселино и Лоран Блан.

По 18. кола, Монако го зазема седмото место на табелата во Лига 1.

Коронавирус