среда, 2. декември 2020. Вести денес: 69
home Фудбал

Монако почна преговори за Игуаин

Монако почна преговори за Игуаин

Минатогодишниот француски фудбалски шампион Монако оствари контакт со Јувентус поради можно купување на напаѓачот Гонзало Игуаин, објави „Калчо Меркато“.

Во Монако на Аргентинецот гледаат како замена за Радамел Фалкао, кој може да ја напушти екипата.

Се шпекулира дека Јувентус е подготвен да го продаде Игуаин за 60 милиони евра.

Во сезоната 2017/18, 30-годишниот Игуаин одигра 50 натпревари за „Старата дама“ и постигна 23 гола, додека Фалкао постигна 24 голови на 36 натпревари во дресот на Монако.

Коронавирус