недела, 28. мај 2023. Вести денес: 84
home Фудбал

Модриќ го пропушта „Ел Класико“

Модриќ го пропушта „Ел Класико“

Играчот од средниот ред на Реал, Лука Модриќ се повреди за време на настап за хрватската репрезентација.

Според Марка, 34-годишниот фудбалер има проблеми со мускулите, поради што ќе пропушти натпревари против Мајорка, Галатасарај и Барселона.

За потсетување, „Ел Класико“ ќе се одржи во 10. коло од Шпанското првенство на 26 октомври на „Камп Ноу“.