петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Мнозинството навивачи на Манчестер Јунајтед сакаат Солскјер да си замине

Мнозинството навивачи на Манчестер Јунајтед сакаат Солскјер да си замине

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец. Останатите 35,6 проценти од испитаниците му дадоа поддршка на тренерот.

Во истражувањето учествувале 4.400 фанови на Јунајтед.

Претходно, раководството на клубот од „Олд Трафорд“ изрази поддршка за Солскјер.

По осум кола во Премиер лигата, Манчестер јунајтед има само девет бода или два повеќе од екипите кои с е наоѓаат во зоната на испаѓање.

Коронавирус