вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 36
home Фудбал

Многумина уште не веруваат дека овој гол беше прогласен за најдобар: Соиграчот на Салах со уренбесен коментар ја „пецна“ ФИФА (ВИДЕО)

Многумина уште не веруваат дека овој гол беше прогласен за најдобар: Соиграчот на Салах со уренбесен коментар ја „пецна“ ФИФА (ВИДЕО)

Многумина останаа во шок кога видоа кој гол ја наградата Ференц Пушкаш, за најдобар гол во текот на минатата сезона. Голот на Мохамед Салах од Ливерпул против Евертон беше прогласен за најдобар.

А фановите коментираат дека самиот Салах има можеби најмалку 10 голови поубави од прогласениот. Со урнебесен коментар на Твитер искочи и соиграчот на Салах од Ливерпул, Џејмс Милнер.

Честитам Мохамед Салах за твојот седми најдобар гол од мината сезоната, победнички гол на годината.

Погледнете го голот на Салах кој беше прогласен за најдобар:

Коронавирус