четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 134
home Фудбал

Многумина би збеснале: Работник го скрши Ферарито на славниот фудбалер, неговата реакција ги изненади сите

Многумина би збеснале: Работник го скрши Ферарито на славниот фудбалер, неговата реакција ги изненади сите

Фудбалерот од Италија, Федерико Маркети беше непријатно изненаден кога дојде по своето Ферари, вредно цело богатство и го најде искршено.

Имено, според италијанските медиуми, работник во перална за возила влегол во возилото за да го препаркира, изгубил контрола над него и удрил во оградата покрај патот, предизвикувајќи голема штета на автомобилот.

Иако многумина би збеснале, реакцијата на Маркети беше сосема нормална. Не му беше сеедно, но не направи сцена.

Коронавирус