четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 92
home Фудбал

Младинците повторно поразени во Анталија

Младинците повторно поразени во Анталија

Mладата македонска фудбалска репрезентација до 19 години загуби и вторпат на подготвителните натпревари во Анталија, овојпат со 3-1 од младинскиот тим на украинскиот Динамо Киев.

Нашата селекција на ова патување е без шест стандардни првотимци кои се на подготовки со своите матични клубови.

Македонија У19 ја чека уште еден пријателски натпревар во Анталија, и тоа против соодветната селекција на Молдавија на 3 февруари.

фото : Фудбалска Федерација на Македонија

ЕУРО 2020

Македонија