сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Младата фудбалска селекција ќе учествува на турнир во Анталија

Младата фудбалска селекција ќе учествува на турнир во Анталија

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година ќе игра на силен меѓународен турнир во Анталија, Турција, како подготовка за квалификациските натпревари за пласман на Европското првенство во 2023 година кои ќе стартуваат во септември.

Избраниците на Благоја Милевски ќе имаат два турнири .Првиот ќе биде во Анталија,  а противници на Македонија  на овој турнир ќе бидат селекциите на Казахстан, Словачка и Бугарија. Натпреварите ќе се играат на 24, 27 и 29 март.

Нашиот национален тим ќе има уште еден турнир во месец јуни.

Qatar 2022