среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 163
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

MJ подготвен да го направи Де Геа најплатен голман во светот

MJ подготвен да го направи Де Геа најплатен голман во светот

Премиерлигашот Манчестер Јунајтед прави сé што е можно за да го убеди голманот Дејвид Де Геа да го продолжи договорот, објави „The Sun“.

Според изворот МЈ е подготвен да го направи 28-годишниот Шпанец најплатен голман на светот. На Де Геа му е понуден договор со плата од 445 илјади евра неделно или 21 милион евра годишно.

Сегашниот договор на чуварот на мрежата на Јунајетд истекува на крајот на летото 2019 година.

Коронавирус