среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Фудбал

„МИРОР“: Зидан во Дубаи го убедил Погба да дојде во Реал Мадрид (ФОТО)

„МИРОР“: Зидан во Дубаи го убедил Погба да дојде во Реал Мадрид (ФОТО)

На состанок во Дубаи, Зинедин Зидан го убедил Пол Погба да дојде во Реал Мадрид и тоа во најкраток можен рок, ова го тврди „Мирор“ од Англија.

Со ексклузивна фотографија, „Мирор“ пишува дека на овој состанок не е договорено ништо конкретно но се шпекулира дека Погба ќе потпише за Реал Мадрид.

Французинот има договор со Јунајтед до јуни 2021 година и потоа е слободен играч, можно е шпекулираат медиумите од Англија и Шпанија трансферот да се случи во јануари.

извор: dribling.mk

Локални избори 2021