петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 122
home Фудбал

Милнер: Ако имате слабо срце, не навивајте за Ливерпул

Милнер: Ако имате слабо срце, не навивајте за Ливерпул

Фудбалерот на Ливерпул, Џејмс Милнер, покажа смисла за хумор по последниот натпревар на тимот.

Тимот од Мерсисајд забележа инфарктна победа во последните минути од натпреварот од 11-тото коло против Астон Вила со 2-1. Екипата на Јирген Клоп губеше 0-1 во 87-та минута, давајќи му повод на Милнер да се пошегува на својот Твитер-профил.

„Предупредување! Ако страдате од анксиозност или проблеми со срцето, не е препорачливо да го поддржувате Ливерпул“, напиша Милнер на социјалната мрежа.

Коронавирус