среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Милионските фанови ширум светот во неверување: Исчезна Мохамед Салах

Милионските фанови ширум светот во неверување: Исчезна Мохамед Салах

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах, разочара милиони фанови ширум светот со својата одлука да „исчезне“ од Интернет.

Египќанецот ги деактивира своите профили на социјалните мрежи, а малку порано напиша дека донел одлука во 2019 година да остварува вистински контакт со луѓето, а не само во виртуелниот простор.

На Островот се сомневаат дека зад неговата одлука лежи недоразбирањето за имиџ правата со фудбалската федерација на Египет.

Коронавирус