вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 36
home Фудбал

Милиони луѓе ќе останат на 8 секунди без пренос од финалето во ЛШ

Милиони луѓе ќе останат на 8 секунди без пренос од финалето во ЛШ

Утрешниот меч помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид е меч на сезоната, а како и нема кога станува збор за финале од Лигата на шампионите кое ќе го даде новиот европски првак.

Оние што немаа среќа, а имаа желба во живо од Киев да го гледат мечот, ќе мора пред малите екрани, како и многу милиони луѓе да го проследат мечот низ ТВ пренос.

Многумина кои се пред малите екрани при некој важен натпревар, како и овој, стравуваат да остант без преност поради некои технички грешки.

Епа утре, и тоа најавено, на 8 секунди милион луѓе во Британија ќе останат без преност. Имено станува збор за маркетиншки трик на „Самсунг“ кој ќе сака да промовира нова техника и производ, пишува Спорт Клуб.

Коронавирус