вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Милинковиќ-Савиќ добива нов договор и зголемување на платата

Милинковиќ-Савиќ добива нов договор и зголемување на платата

Фудбалерот на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ ќе добие нов договор и двојно зголемување на платата на три милиони евра по сезона, објави „Тутосорт“.

Од римскиот клуб порачаа дека српскиот фудбалер од средниот ред останува во Лацио 99 отсто и дека постои мала шанса, да се добие огромна понуда од Реал Мадрид.

За Милинковиќ-Савиќ клубот бара 150 милиони евра, сума која беше превисока и за сериозни купувачи како Јувентус и Милан.

Србинот ова лето беше поврзуван и со Манчестер Јунајтед, Челзи, Барселона, Пари Сен Жермен,…