среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 98
home Фудбал

Милан заинтересиран за Лукас Васкез, фудбалерот не сака да остане во Реал Mадрид

Милан заинтересиран за Лукас Васкез, фудбалерот не сака да остане во Реал Mадрид

Играчот за врска на Реал Мадрид, Лукас Васкез може да го напушти клубот ова лето. Дваесет и деветгодишниот фудбалер не планира да го продолжи договорот кој истекува оваа година.

Наспроти ова, Милан се заинтересира за Шпанецот, бидејќи „росонерите“ бараат офанзивен играч за врска по десната страна, пренесува „MilanNews“.

На 19 натпревари во Ла Лига оваа сезона, Васкез постигна два гола и оствари четири асистенции.

Коронавирус