понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Милан заинтересиран за 30 годишниот фудбалер кој игра за Јувентус

Милан заинтересиран за 30 годишниот фудбалер кој игра за Јувентус

Напаѓачот на Јувентус, Даглас Коста кој е на позајмица во Баерн Минхен може да се врати во Серија А, пренесува „Тутоспорт“.

Според италијанскиот медиум, за 30-годишниот Бразилец е заинтересиран Милан, кој е подготвен да го ангажира играчот во зимскиот преоден рок.

Во исто време, големата плата на фудбалерот, која изнесува 6 милиони евра, може да стане проблем.

Коста оваа сезона одигра 19 натпревари на сите турнири, постигна еден гол и направи две асистенции.

ЕУРО 2020

Македонија