петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 56
home Фудбал

Милан со ултиматум до Гатузо

Милан со ултиматум до Гатузо

Иднината на Џенаро Гатузо во Милано ќе биде решена по следните два натпревари, објавија италијанските медиуми.

Популарниот Рино мора да извлече максимум од средбите против тимовите на СПАЛ и Фросиноне.

Вчера, „росонерите’ доживеаја пораз со 0:1 дома од Фиорентина.

Во следните две натпревари, „црвено-црните“ мора да запишат победи, но и да покажат добра игра.

Фаворит за заменик на стратегот е Арсен Венгер.

МИА