понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Фудбал

Милан си ја искомплицира работата за пласман во ЛШ

Милан си ја искомплицира работата за пласман во ЛШ

Италијанскиот фудбалски гигант Милан минатото коло славеа со 0-3 на гостувањето кај Јувентус па сами одлучуваат за топ четири пласман. Вечерва имаа прилика да ги решат сите дилеми, но неочекувано одиграа само 0-0 против Каљари.

„Росонерите“ тешко создаваа шанси, немаа решение за дисциплинираната игра на гостите во одбрана па си ја искомпликуваа ситуацијата.

Милан сега во последното коло ќе треба да брка победа во Бергамо против Аталанта, каде минатата сезона загуби со убедливи 5-0.

ЕУРО 2020

Македонија