петок, 29. јули 2022. Вести денес: 138
home Фудбал

Милан се договори со Ренато Санчез

Милан се договори со Ренато Санчез

Играчот од средниот ред на Лил, Ренато Санчез може да ја продолжи кариерата во Италија. Според новинарот Фабрицио Романо, Милан се договорил за соработка со португалскиот репрезентативец.

Според информациите од Италија, се чека клубовите да се договорат за висината на трансферот.

Актуелниот договор на 24-годишниот Португалец со Лил е до летото 2023 година.

Во сезоната што неодамна заврши, Санчес одигра 32 натпревари во сите натпреварувања, постигна два гола и беше творец на пет асистенции.

Коронавирус