петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Фудбал

Милан објави – Еден фудбалер позитивен на корона!

Милан објави – Еден фудбалер позитивен на корона!

„Росонерите“ објавија дека Дуарте бил вчера тестиран, а неговиот резултат е позитивен и тој веднаш бил испратен во самоизолација која ќе трае 14 дена.

Исто така, сите членови на првиот тим се тестирани и имале негативни тестови, а на фудбалерите им следи нов тест пред мечот од Лига Европа.

Коронавирус