петок, 29. јули 2022. Вести денес: 75
home Фудбал

Милан нема намера да го продаде Лео за помалку од 50 милиони евра

Милан нема намера да го продаде Лео за помалку од 50 милиони евра

За напаѓачот на Милан, Рафаел Лео, се заинтересирани неколку екипи пренесува „Калчомеркато“. Според италијанскиот медиум, 21-годишниот Португалец најмногу го бараат Евертон и Јувентус. Во исто време се известува дека Милан нема намера да се раздели од играчот за помалку од 50 милиони евра.

Во тековната сезона, Ле има одиграно 33 натпревари на сите турнири, на кои постигна 7 гола и направи 5 асистенции.

По 30 кола, Милан е втор на табелата во Серија А со големи шанси по подолго време да обезбеди учество во Лигата на шампионите.

Коронавирус