четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 105
home Фудбал

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Фудбалскиот клуб Милан не сака договор што вклучува размена на играчи со актуелниот шампион Јувентус, пренесуваат италијанските медиуми.

Постоеше можност Федерико Бернардески да премине во Милан, а во Јувентус да дојде Алесио Ромањоли, но таквата размена е отфрлена како опција поради разликата во примањата на двајцата фудбалери.

Како што објавија медиумите, Бернардески заработува многу повеќе од Ромањоли и главна трансфер цел на Милан ќе биде капитенот на Наполи, Лоренцо Инсиње. Тој има договор со прволигашот од Неапол до јуни 2022 година.

Коронавирус