понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 266
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Милан ќе му понуди договор на Донарума до 2023 година со зголемување на платата

Милан ќе му понуди договор на Донарума до 2023 година со зголемување на платата

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума може да го продолжи договорот со клубот.

Според новинарот и добар познавач на италијанскиот фудбал, Николо Скира, миланскиот клуб е подготвен да му понуди на 21-годишниот голман договор до 2023 година со зголемување на платата.

Агентот на играчот, Мино Рајола, сака да вклучи клаузула за обесштетување во договорот.

Оваа сезона Донарумама има 27 натпревари на сите турнири на кои има примено 33 гола. (МИА)

Парламентарни избори 2020