петок, 16. септември 2022. Вести денес: 146
АКТУЕЛНО

Новиот директор на „Водовод“ контра Арсовска: Комисијата за пречистителната станица не се менува- нејасно е зошто Перински беше разрешен

home Фудбал

Милан ќе го награди Кјаер поради херојскиот гест

Милан ќе го награди Кјаер поради херојскиот гест

Тимот на Милан планира да го награди данскиот репрезентативец Симон Кјер и да му ја додели капитенската лента за следната сезона.

Вака одлучиле играчите на Милан поради акцијата за спасување на Ериксен. Кјер најпрво му го извадил јазикот и го поставил во правилна позиција, што било клучно за да му се врати пулсот.

Кјер потоа ја тешеше и девојката на Ериксен.

Коронавирус