четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 152
home Фудбал

Милан ја спасува кариерата на Јовиќ

Милан ја спасува кариерата на Јовиќ

Милан ќе се обиде да ја спаси кариерата на Лука Јовиќ. Српскиот напаѓач беше привлечен со големи очекувања од Реал Мадрид на почетокот на сезоната, но не успеа да ги оправда платените скоро 60 милиони евра за него.

Јовиќ не успеа да ја искористи својата шанса на „Бернабеу“, па може да си ја проба среќата на друго место. Така, Милан стигнува до младиот Србин. Според „Ел Мундо Депортиво“, „росонерите“ се подготвени да го позајмат Јовиќ за две сезони.

И самиот Јовиќ сака да се пресели во Милано и повторно да се соедини со Анте Ребиќ, со кого оформи силен напад во Ајнтрахт Франкфурт. В

о сезоната 2018-2019, Србинот постигна 27 гола за германскиот клуб.

Локални избори 2021