среда, 8. јули 2020. Вести денес: 260
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Фудбал

Милан и Лацио водат во борбата за Геце

Милан и Лацио водат во борбата за Геце

Играчот од средниот ред на Борусија, Дортмунд, Марио Геце ќе го напушти клубот летово. Според „Фудбал Италија“, во борбата за фудбалерот предничат калчолигашите Милан и Лацио.

Исто така, Геце го бараат Рома, Ница, како и клубови од Премиер лигата, Турција и Кина.

Забележано е дека Геце очекува да добие плата близу до сегашните пет милиони евра.

Оваа сезона, 27-годишниот Германец има одиграно 14 натпревари во Бундеслигата и постигнато три3 гола.

Парламентарни избори 2020