сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Фудбал

Милан го враќа Карло Анџелоти

Милан го враќа Карло Анџелоти

Италијанските медиуми пренесуваат информација дека на кормилото на Милан ќе се врати Карло Анџелоти. Анчелоти е вистинска легенда на Милан и најголемите успеси во тренерската кариера ги постигна на „Сан Сиро“.

Италијанските медиуми објавија дека доколку „росонерите“ не изборат пласман во Лигата на шампиони Стефано Пиоли ќе добие отказ.Прв избор на Малдини ќе биде токму неговиот голем пријател Карло Анчелоти, кој моментално е менаџер на англиски Евертон.

„Дон Карло“ никогаш не криел дека е голем фан на Милан и дека еден ден би сакал да се врати на „Сан Сиро“.

Коронавирус