понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 181
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Фудбал

Милан го сака Марсело

Милан го сака Марсело

Марсело се прости од Реал Мадрид по 15 години поминати во европскиот великан. Бразилецот не сакаше да го напушти кралскиот клуб и сакаше тука да ја заврши кариерата, но управата не сакаше да му го продолжи договорот.

Шпанските медиуми пренесуваат дека заинтересиран за неговите услуги е италијанскиот шампион, Милан. Актуелниот шампион на Италија му нуди годишна плата од 3 милиони евра.

Марсело досега во Реал заработуваше по 6 милиони евра, но нереално е било кој друг клуб би можел толку да му плати на Бразилецот.

Коронавирус