недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Милан го објави второто засилување за новата сезона

Милан го објави второто засилување за новата сезона

Италијанскиот гигант Милан официјално го објави своето второ засилување во новата сезона. Се работи за босанскиот репрезентативец Раде Круниќ, кој пристигнува од Емполи за околу 8 милиони евра и добива договор за пет сезони.

Минатата сезона 25-годишниот играч од средниот ред зеде учество во 33 натпревари со 5 гола и 7 асистенции во Серија „А“.

Пред оваа зделка, Милан го привлече Тео Ернандез за 20 милиони евра од Реал Мадрид, а наскоро на „Сан Сиро“ го очекуваат алжирскиот репрезентативец Исмаил Бенасер, кој исто настапуваше за Емполи.

Во моментов, Алжирецот е со својот национален тим на Купот на нации во Египет.

Коронавирус