понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Милан е подготвен да го продаде Сусо за 25 милиони евра

Милан е подготвен да го продаде Сусо за 25 милиони евра

Италијанскиот фудбалски прволигаш Милан е подготвен да го продаде напаѓачот Сусо. За 26-годишниот Шпанец, миланскиот клуб сака да добие 25 милиони евра, пренесува „Ла газета дело спорт“.

Интерес за фудбалер покажуваат Наполии Севиља.

Оваа сезона Сусо настапи на 15 натпревари во Серија А, на кои постигна еден гол и две асистенции. Неговиот договор со Милан важи до 30 јуни 2022 година.

Коронавирус