четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Милан без Ибрахимовиќ во Белград

Милан без Ибрахимовиќ во Белград

Италијанскиот фудбалски тим Милан во рамките на првата рунда од Нокаут фазата во Лигата на Европа ќе игра против белградска Црвена Звезда.

Првиот натпревар помеѓу овие две екипи е закажан за во Белград и тој ќе се одигра на 18. февруари. „Газета дело Спорт“ сега тврди дека тренерот Стефано Пиоли за овој натпревар има намера да го одмори Златан Ибрахимовиќ. 

Причината е поради тоа што Милан само три дена после натпреварот со Звезда го игра градското дерби со Интер.

Местото на Ибрахимовиќ веројатно ќе го превземе Марио Манџукиќ.

 

ЕУРО 2020

Македонија