понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 57
home Фудбал

Милан бара победа против Ливерпул, но чека и реми меѓу Порто и Атлетико

Милан бара победа против Ливерпул, но чека и реми меѓу Порто и Атлетико

Во фудбалската Лига на шампионите денеска се играат натпреварите од шестото коло од А-Д половината од групите.

Во Б конкуренцијата, Ливерпул со заверен пласман во осминафиналето гостува кај Милан кој за прогрес во следната фаза денеска мора да победи а во исто време да очекува најмалку реми или победа на Атлетико Мадрид кај Порто.

Реал Мадрид и Интер ќе играат за престиж, во битката за првото место во групата Д, каде Шахтјор го дочекува Шерив на Бобан Николов.

Коронавирус