сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 116
home Фудбал

Михтаријан го пропушта дуелот со Карабах

Михтаријан го пропушта дуелот со Карабах

Ерменскиот интернационалец Хенрих Михтаријан нема да биде во составот на Арсенал на средбата со Карабах во втората рунда од Лига Европа закажана за четврток.

Безбедноста е причината за изоставување на Михтаријан од списокот на патници во Баку, со оглед на затегнатите односи меѓу Азербејџан и Ерменија.

Ерменците немаат право да влегуваат во Азербејџан, освен со специјални дозволи. Михтаријан и пред три години кога беше дел од Борусија Дортмунд, не отпатува на гостување во Азербејџан, иако му беше издадена виза.

По првата рунда во Е-групата од Лига Европа, Арсенал има три бода, додека Карабах е без бод.

Локални избори 2021