сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 23
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Михајловиќ ќе добие три милиони евра од клубот на Ристовски

Михајловиќ ќе добие три милиони евра од клубот на Ристовски

Судот за спортска арбитража донесе одлука во корист на Синиша Михајловиќ во спорот со Спортинг Лисабон каде што настапува македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски.

Михајловиќ ќе добие три милиони евра од португалскиот тим затоа што клубот со него го раскина договорот по само девет дена во 2018 година.

Меѓу потпишувањето на договорот со Михајловиќ и неговото пристигнувањево Спортинг беа одржани избори, па беше променет претседателот на клубот, а тој реши Србинот да не биде тренер.

Михајловиќ не можеше да се договори со управата на клубот, па се обиде своите бара да ги добие на Судот за спортска арбитража, кој му даде рок на Спортинг до 30 април да го исплати долгот кон тренерот.

Коронавирус