недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

МИГОТ КОЈ ГО ЧЕКА ЦЕЛИОТ СВЕТ- Роналдо се тестираше, еве дали утре ќе се сретне очи во очи со Меси

МИГОТ КОЈ ГО ЧЕКА ЦЕЛИОТ СВЕТ- Роналдо се тестираше, еве дали утре ќе се сретне очи во очи со Меси

Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда.

Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред пет дена направи уште еден и повторно го доби истиот резултат.

Првите информации велат дека фудбалерот мора да има негативен тест за коронавирус седум дена пред натпреварот, ако сака да се појави на натпревар.

Сега е тестиран 24 часа пред натпреварот и тестот беше повторно позитивен што значи дека го пропушта натпреварот против Лионел Меси.

Коронавирус