вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Меси: Срамота, зошто го правите оваа сега ?

Меси: Срамота, зошто го правите оваа сега ?

Аргентинците реагираа бурно по прекинот на дуелот против Бразил во квалификациите за Мундијалот 2022 година.

Бразилската полиција стави крај на мечот поради четворица гостински фудбалери, кои наводно прекршиле ковид-протоколи. Се работи за имиња кои настапуваат во Премиер лигата и кои немаа право на влез во земјата.

Лионел Меси беше меѓу првите на теренот и бараа објаснување за овој несекојдневен инцидент.

„Ова е срамота, тука сме три дена и ништо не се случи и сега ви текна на вакви глупости“ , беа зборовите на Меси.