понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 143
home Фудбал

Меси се врати на тимските тренинзи

Меси се врати на тимските тренинзи

Фудбалерот на Пари-Сен Жермен, Лионел Меси учествуваше на денешниот тимски тренинг во општата група во пресрет на натпреварот од Лигата на шампионите со Манчестер сити.

Триесет и четиригодишниот Аргентинец пропушти два натпревари во Париз поради повреда на коленото.

– Според информациите од таборот на парискиот клуб, Меси ќе биде на списокот за натпреварот против Сити, објави новинарот на „ТНТ Спортс“, Марсело Бехлер.

Натпреварот ПСЖ – Манчестер сити ќе се одигра на 28 септември, со почеток во 21 часот.

Локални избори 2021